Tisk PDF

Jak vybrat motorový olej - MAZACÍ PLÁN 

Mazací plán můžeme chápat jako rozvrh mazaní, výměn a kontrol maziv u vozidel i jiných strojů. Servisní intervaly a druhy vhodných maziv stanovuje výrobce stroje.

 

Mazací plány zpravidla vytváří výrobci olejů na základě doporučení a požadovaných parametrů výrobců vozidel. Mezi výrobci olejů a vozidel jsou navázány velice úzké vztahy, které tak umožňují perfektní spolupráci a předávání informací o nových vozidlech a motorizacích. Žádný nový olej od renomovaných značek tedy není vyvinut bez rozmyslu, ale naopak tak, aby pokryl právě vyráběná vozidla.

 

K mazacím plánům má přístup každý autoservis na základě smluv s dodavateli olejů, výsledek je ten, že servisní technici nabízejí právě ty motorové oleje k výměně, se kterými výrobci mají smlouvu. Ne vždy tak můžete dostat při výměně motorového oleje ten nejsprávnější. Z toho důvodu všichni výrobci motorových olejů, a také aby ochránili své obchodní zájmy, publikují veřejné mazací plány, ke kterým mají přístup i laici. Tímto je tak zajištěno, že každý zákazník servisu může požadovat přesně náplň, kterou pro vozidlo považuje za nejlepší byť se jedná o laika.

 

Většinu z nejdůležitějších mazacích plánů pro vás máme publikovánu i zde. V případě, že byste hledali i jiné je možné je přidat, seznam postupně aktualizujeme.

 

SEZNAM MAZACÍCH PLÁNŮ

 

 

Upozornění:
Obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Veškeré součásti internetových stránek jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu majitele stránek Oleje-CZ.cz je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Některé komponenty obsahují skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněnému užívání.